Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Noworoczny Upominek

Noworoczny Upominek

- To duże przeżycie, kiedy widzi się biedne dzieci otwierające paczki. Ich uśmiech mówi wszystko. One zaczynają wierzyć, że w tym świecie, gdzie bogactwo sąsiaduje z nędzą, są ludzie o otwartym sercu, którzy potrafią wyciągnąć przyjazną dłoń. I nie jest to dłoń pusta… - mówi jedna z wolontariuszek.
Przyłącz się do akcji!

Skala ubóstwa w Polsce

W ciągu ostatnich kilkunastu lat nasz kraj przechodził wiele zmian politycznych, gospodarczych i społecznych, które trwale zmieniły naszą rzeczywistość. Niestety, nie został osiągnięty poziom rozwoju, który zaradziłby takim problemom, jak skrajne ubóstwo czy niedożywienie. Co piąte polskie dziecko jest ubogie, wynika z opublikowanego we wrześniu zeszłego roku raportu na temat sytuacji dzieci w krajach należących do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Dane są alarmujące. Standard życia polskich dzieci jest trzykrotnie niższy niż ich rówieśników w starych krajach UE, a przeciętny dochód rodziny w Polsce należy do najniższych wśród krajów OECD.

Na czym polega akcja Noworoczny Upominek

Chrześcijańskiej Służbie Charytatywnej (ChSCh) przyświeca troska szczególnie o dzieci.

Od kilku lat włączamy się w akcję Noworoczny Upominek. Polega ona na docieraniu z prezentami do dzieci najuboższych lub poszkodowanych przez los. Na początku Nowego Roku ci, którzy doświadczyli miłości Bożej, chcą ją przekazać najmłodszym przez okazanie im zainteresowania i serca oraz ofiarowanie upominku. Podarunki trafiają więc do podopiecznych domów dziecka, ośrodków interwencji kryzysowej, ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, szpitali dziecięcych, świetlic środowiskowych, rodzin biednych itp. W ramach tej akcji rozdajemy też ubogim dzieciom paczki żywnościowe przygotowane z artykułów spożywczych uzyskanych podczas Świątecznej Zbiórki Żywności. Spotkania z najmłodszymi połączone są często z zabawami integracyjnymi, konkursami czy koncertem i dają wspaniałą okazję do sprawienia im odrobiny radości.

W 2009 roku, dzięki zaangażowaniu kilkunastu fili ChSCh, obdarowaliśmy prezentami 2 763 dzieci, udzielając tym samym pomocy o łącznej wartości 217 204 zł.

Jak to działa

Akcja Noworoczny Upominek stanowi część światowego przedsięwzięcia prowadzonego przez międzynarodową organizację Samaritan’s Purse. W zamożniejszych krajach osoby prywatne przygotowują prezenty dla dzieci w innych częściach świata. Nasz kraj jest jednym ze stu, do których te paczki trafiają, a pochodzą z Niemiec, Anglii i USA.

W Polsce obowiązek importera i organizatora akcji przyjęła Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu, a uczestniczą w niej chrześcijanie z różnych Kościołów i wspólnot.

Na co przeznaczamy darowizny na akcję Noworoczny Upominek

Za wpłaty uiszczamy składkę dla organizatora transportu prezentów z zagranicy oraz pokrywamy koszty ich transportu do filii ChSCh i do dzieci. Od chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej dotychczasowi ofiarodawcy coraz bardziej koncentrują się na krajach rozwijających się, stopniowo zmniejszając ilość darów dla polskich dzieci. Pieniądze na Noworoczny Upominek przeznaczamy więc także na samodzielne sporządzanie paczek.

Przewiń w górę ^

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij