Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Nad morze czy w góry? Jazda konna czy rajd rowerowy? A może spływ kajakiem? Ale czy zostać w kraju? Chyba lepiej za granicę… Co wybrać? Wakacyjne „problemy”…
Dzieciom z rodzin ubogich takie „dylematy” są obce. Pomóż im choć raz w życiu wyjechać na prawdziwe wakacje!

Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) od wielu lat organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

Dla kogo kolonie i ferie

Wychowują się zwykle w starych, odpychających kamienicach albo na wielkomiejskich blokowiskach. Odrapane elewacje, zatęchłe bramy i brudne podwórka przypominające więzienne spacerniaki albo przygnębiające, szare budynki z wielkiej płyty, otoczone rachityczną zielenią – to rzeczywistość, z którą mierzą się każdego dnia. Pochodzą z rodzin ubogich, mieszkających często w lokalach socjalnych. Dzieci, które wysyłamy na wakacje, to kolejne pokolenie wzrastające w biedzie.

Wakacyjny oddech szeroką piersią

Kolonie i ferie dla najuboższych dzieci organizujemy w malowniczo położonych ośrodkach zdrowego życia – nad morzem, nad jeziorem i w górach. Już sam pobyt w otoczeniu przyrody dostarcza tym dzieciom niezapomnianych przeżyć i ekscytujących wrażeń. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu daje im wiele radości i zadowolenia. Wycieczki, atrakcje turystyczne i wspólna zabawa pozwalają naszym podopiecznym przyjemnie, ciekawie i beztrosko spędzić czas. Taka rekreacja stanowi nie tylko gwarancję wspaniałej, wakacyjnej przygody i dobrych wspomnień, lecz także zachowania zdrowia.

Na co przeznaczamy darowizny na wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Dzięki wpłatom na ten projekt finansujemy lub dofinansowujemy kolonie i ferie dla najuboższych dzieci i młodzieży. Są one wyłaniane z rodzin objętych pomocą żywnością ChSCh lub w porozumieniu z ośrodkami MOPS. Koszt pobytu jednego dziecka na kolonii lub na feriach to ok. 600 zł.

Przewiń w górę ^

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij