Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

EVS (Wolontariat Europejski)

EVS (Wolontariat Europejski)Wolontariat Europejski (ang. European Voluntary Service - EVS) to program Unii Europejskiej, który oferuje młodzieży możliwość zaangażowania się w akcje związane z wolontariatem w krajach europejskich i poza Europą. Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca – jako akredytowana organizacja wysyłająca – w zależności od zainteresowania wolontariusza, pomaga mu wyjechać na okres od dwóch do 12 miesięcy (w szczególnych wypadkach na krócej) do krajów, które zgłoszą potrzebę pomocy wolontariuszy. Uczestnik programu EVS nie otrzymuje wynagrodzenia, ale ma zapewnione wyżywienie, zakwaterowanie, ubezpieczenie, zwrot kosztów podróży, drobne kieszonkowe oraz indywidualną opiekę mentora. Chrześcijańska Służba Charytatywna, od momentu zgłoszenia przez wolontariusza chęci wzięcia udziału w programie EVS, stara się zorganizować projekty dostosowane do zakresu jego zainteresowań i umiejętności oraz zapotrzebowania i możliwości organizacji goszczących. Po zatwierdzeniu projektu przez UE i odbyciu wymaganych szkoleń wolontariusz może wyjechać i zacząć pomagać.

Czy konieczne jest doświadczenie i znajomość języka kraju goszczącego?

Są mile widziane, ale nie stanowią wymogu.

Kandydat musi spełniać następujące wymagania:

  •  trwałe zaangażowanie oraz chęć służenia słabszym i pokrzywdzonym osobom
  • osoby w wieku od 18 do 30 lat, które posiadają prawo do legalnego pobytu w Polsce przed oraz podczas uczestnictwa w projekcie; w programie EVS mogą wziąć udział także osoby z niepełnosprawnością fizyczną w stopniu lekkim oraz z rodzin marginalizowanych (niewydolnych wychowawczo, w trudnej sytuacji społeczno-ekonomicznej)
  • otwartość i chęć współpracy z ludźmi innych kultur
  • elastyczność i łatwość dostosowywania się do innego środowiska
  • cierpliwość w trakcie procesu współtworzenia projektu

Jakie projekty są możliwe? (przykładowe)

  • pomoc dzieciom z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną w domach dziecka na Ukrainie – w ich życiu codziennym i zajęciach szkolnych
  • pomoc dzieciom z mniejszymi szansami w Rwandzie (Afryka) – w nauce i poprawie ich dostępu do edukacji; dzieci z mniejszymi szansami to sieroty, wychowujące młodsze rodzeństwo bez rodziców, z niepełnosprawnością fizyczną, z niepełnosprawnością intelektualną, cierpiące na AIDS albo inne schorzenia, z rodzin marginalizowanych (niewydolnych wychowawczo, w trudnej sytuacji ekonomiczno-społecznej)
  • opieka nad osobami starszymi w domach opieki we Włoszech
  • pomoc uchodźcom w Jemenie (Bliski Wschód)

EVS to niezapomniane przeżycie.

Pomagając, zmieniasz na lepsze życie swoje i innych

Poznaj wszystkie nasze projekty!

Z roku na rok staramy się powiększać zakres naszych działań oraz ilość osób, do których docieramy z pomocą. Zobacz, jak to robimy.

więcej
Zapisz się na Newsletter
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij